Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Skandynawia    Dziurawa Góra
2019

Dziurawa Góra

Norwegia
Norwegia, Torghatten

Po kilku przeprawach promowych zbliżamy się do naszego dzisiejszego celu: wyspy Vega. Jednak najpierw chcemy zobaczyć ciekawe miejsce, mianowicie Dziurawą Górę - Torghatten.
Żeby tam dojechać, w miejscowości Salhus trzeba zjechać z drogi Fv17 na południe. Dalej licznymi mostami drogi Fv54 dojeżdżamy na sporej wielkości parking. Jest tutaj też punkt informacji i restauracja.
W Salhus, niemal w samym mieście widzieliśmy znowu łosia. Tym razem dwa i to przy samej drodze.
Do góry można się dostać na dwa sposoby. Pierwszy to szlakiem z parkingu wejście na jej szczyt. Druga opcja wydaje się ciekawsza. Z parkingu podchodzimy stromo do początku czegoś w rodzaju ogromnej jaskini przechodzącej na wylot przez górę. Z drugiego końca jaskini widać piękną panoramę archipelagu wysp. Przechodzimy na drugą stronę góry i wracamy na parking od tyłu.

PS. Dopiero przy drugiej przeprawie promem zorientowaliśmy się, że warto zaokrąglać długość naszego kampera w dół. Jest znacząca różnica w cenie przeprawy wozem o długości sześciu metrów a ceną za siedmiometrowy samochód ;)

marianka - 2019-08-29 07:19
Bardzo intrygująca nazwa góry :) I super ta jaskinia na wylot!

ciesielka
ciesielka - 2019-08-29 09:03
Czasami jeszcze widziałem nazwę "Przestrzelona góra".

mikasz
mikasz - 2019-08-29 10:18
Fajne, trzeba to kiedyś zobaczyć.
Zgadza się do 6m jak za osobówkę, ale nie wszędzie dają się nabrać :)

danach
danach - 2019-09-30 12:19
Takie okno na świat !

ciesielka

KZPS C.
Zasoby: 989 wpisów989 1112 komentarzy1112 9855 zdjęć9855 18 plików multimedialnych18

24.04.2024 - 25.04.2024

12.02.2024 - 19.02.2024