Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Tyrol    Opactwo Åšw. Galla w Å›redniowiecznym miasteczku UNESCO
2017

Opactwo Św. Galla w średniowiecznym miasteczku UNESCO

Szwajcaria
Szwajcaria, Sankt Gallen

Od Liechtensteinu było tak blisko więc zawitaliśmy jeszcze tutaj. Trochę chcieliśmy przyoszczędzić na autostradzie i 50km postanowiliśmy przejechać lokalnymi drogami (W Szwajcarii istnieje tylko roczna winieta - około 180zł). Miało to swój urok ale trwało dwa razy dłużej. Wszędzie teren zabudowany, a nie uśmiechało nam się płacić tutaj mandatu.
Samo St. Gallen jest bardzo starym miastem którego początkiem była pustelnia Św. Galla. Powstała ona w VIII wieku i teraz jej miejsce zajmuje barokowe opactwo Św. Galla. Opactwo swoją drogą jest bardzo piękne i wielkie. Jednak szczerze mówiąc nas chyba bardziej zauroczyło samo stare miasto. Małe uliczki, średniowieczne budowle i charakterystyczne, pięknie zdobione wykusze. Bardzo miło było spacerować w takich okolicznościach. Co dwa kroki sympatyczne kawiarenki, sklepiki itp. Nie mogliśmy sobie odmówić przystanku w jednym z takich miejsc.

marianka - 2017-02-19 19:22
Jedno z moich ulubionych szwajcarskich miast :)

BPE
BPE - 2017-02-20 09:42
ależ cudnie miasteczko, a na Twoich zdjęciach jak z katalogu !

danach
danach - 2017-02-28 12:56
Moje też jedno z ulubionych , miło jeszcze raz odwiedzić :)

ciesielka

KZPS C.