Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Skandynawia    Marmurowy zamek

Marmurowy zamek

Norwegia
Norwegia, Marmorslottet
Przejechano 2032 km

Jest już trochę późno, nie zdążymy już dzisiaj zdobyć lodowca, dlatego jedziemy kawałek dalej do marmurowego zamku. Jest to niesamowita formacja, wyrzeźbiona przez wodę w marmurowej skale. Marmorslottet to w zasadzie malutki fragment kanionu, któremu woda nadała fantazyjne kształty. Cofamy się trochę i wzdłuż pięknego jeziora Langvatnet, wąską drogą jedziemy do mostu nad rzeką Glomaga. Nie wjeżdżamy na most tylko dalej szutrową drogą do ostatniego parkingu. Tam należy znaleźć ścieżkę i nią kierować się na Marmorslottet. Ścieżka jest w miarę dobrze utrzymana, podmokłe odcinki można przejść po przygotowanych kładkach a na rozwidleniu jest widoczny drogowskaz prowadzący do kanionu. Końcówka trochę może zmylić, trzeba szukać drewnianych schodków prowadzących w dół kanionu. Widok w pełni wynagradza trudy wycieczki.
Po nacieszeniu oczu wracamy na wspomniany parking do naszych kamperów. Przygotowujemy kolacje nad ogniskiem i tam zatrzymujemy się na noc.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

mikasz
mikasz - 2019-09-29 21:23
Kurcze, byliśmy nad tą rzeką w 2013, tylko kawałek dalej. Jakoś nie doczytałem, że tam jest takie fajne coś w pobliżu.

marianka - 2019-09-30 11:28
Pięknie tam!!

danach
danach - 2019-09-30 12:26
klimatycznie :)

ciesielka

KZPS C.
Zasoby: 989 wpisów989 1112 komentarzy1112 9855 zdjęć9855 18 plików multimedialnych18

24.04.2024 - 25.04.2024

12.02.2024 - 19.02.2024