Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Tyrol    Zamek Neuschwanstein
2017

Zamek Neuschwanstein

Niemcy
Niemcy, Hohenschwangau

Pierwowzór wszystkich baśniowych zamków. Kaprys króla bawarskiego Ludwika II. Wybudowany w XIX wieku według wskazówek teatralnego scenografa. Na tym zamku Disney wzorował się gdy rysował zamek Śpiącej Królewny. Piękna i znana budowla. Odwiedzana przez miliony turystów z całego świata. Podobno ładniejsza z zewnątrz niż wewnątrz. Niestety my nie mieliśmy okazji się o tym przekonać bo wnętrza akurat były zamknięte. Jednak z zewnątrz faktycznie robi wrażenie. Do najlepszego punktu widokowego prowadzi około 2km droga przez las. Można tam także dojechać autobusem z centrum. Punkt widokowy też był zamknięty ze względu na oblodzenie, nie powstrzymywało to jednak nawet japońskich wycieczek - tym bardziej nas ;)
Mieliśmy w planie pojeździć dzisiaj jeszcze na lodowcu w okolicach Zugspitze - najwyższego szczytu Niemiec. Niestety tak nam leniwie upłynęła droga, że już było za późno na takie przyjemności. Będzie trzeba tu jeszcze wrócić. Jedziemy do Seefeld.

marianka - 2017-02-16 21:43
Potwierdzam. Zamek dużo ładniejszy na zewnątrz niż wewnątrz :)

danach
danach - 2017-02-28 12:48
Zimowa odsłona zamku bajkowa :)

ciesielka

KZPS C.