Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Islandia    Park Narodowy Þingvellir - UNESCO
2016

Park Narodowy Þingvellir - UNESCO

Islandia
Islandia, Þingvellir

Przywitało nas piękne słońce. Wstajemy jeszcze po naszemu, czyli 2 godziny za wcześnie. Śniadanko i jedziemy do naszego pierwszego zaplanowanego miejsca. Park Narodowy Þingvellir. Po lewej mijamy Rejkiawik. Dookoła pola lawy. Jest jakoś nieziemsko. Dzieci ochrzciły lawę z porostami martwymi owcami. Szybki spacer i faktycznie milutkie te owieczki. Miękkie jak najlepszy grubaśny dywan. Do Þingvellir łatwo trafić. Droga dobrze oznakowana. Jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy jechać za autobusami. Chyba wszyscy turyści tam jadą. I to jeszcze sezonu nie ma a parking pełen autobusów. Wejście do parku darmowe. Jak prawie wszystkie naturalne atrakcje tego kraju. Za to można popłynąć na innych rzeczach, np. pamiątki ;) Płyta Björk, kilka pocztówek, magnesik, breloczki które się dzieciom spodobały i w sklepiku 370 zł pyk i wyszło z portfela. Trzeba zacząć pilnować portfela.
Na miejscu spokojny spacer, szczelina między-kontynentalna, kościółek, Lögberg (czyli miejsce zgromadzeń). W tym miejscu zebrał sie pierwszy parlament Islandii który obraduje nieprzerwanie do dzisiaj. Dzisiaj już w innym miejscu ale w tym samym obradował aż do XVIII wieku. Jest pięknie, jest inaczej.
Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Wszystko pięknie oznaczone. Ścieżki wytyczone. A krajobrazy zapierają dech. Ale to chyba popularne przymiotniki dla tego kraju.

BPE
BPE - 2016-05-09 17:01
o ....widzę mój ukochany kierunek - fantastycznie, że tam jesteście - miłych wrażeń !

zula - 2016-05-09 18:35
Ależ piękne macie zdjęcia- kolory,widoki i oczywiście uśmiechnięte Wasze twarze !

marianka - 2016-05-09 21:41
Widoki rzeczywiście nieziemskie! Zazdroszczę bardzo!

genek
genek - 2016-05-10 19:37
Islandia z dziecmi dobrym kierunkiem jest !!

stock
stock - 2016-05-14 10:19
Pięknie się prezentuje kolorowa rodzinka na tle tych niebiesko-brązowych krajobrazów.

migot
migot - 2016-06-05 13:12
Piękne miejsce - Islandia ciągle na czeka na liście "koniecznie do zobaczenia", ale po takich fotkach... nie wiem czy długo poczeka ;)

Mirka66
Mirka66 - 2017-05-07 18:13
Uwielbiam takie miejsca i krajobrazy.Cudowne kolory.Zdjecia REWELACJA.

ciesielka

KZPS C.