Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Kraje nadbałtyckie oraz Sankt Petersburg    Granica Bagrationovsk/Bartoszyce

Granica Bagrationovsk/Bartoszyce

Rosja
Rosja, Bagrationovsk

Było już różnie na granicy z Rosją ale takiego czegoś się nie spodziewaliśmy w najczarniejszych snach. Wiele razy wszyscy ostrzegali przed przejściem pomiędzy Obwodem a Polską, ale myśleliśmy, że wszystko jest przejaskrawione. Po dojechani w pobliże granicy zobaczyliśmy oooooooooooogromną kolejkę. Naliczyliśmy około 110 samochodów! A jestem pewien, że było ich jeszcze więcej, bo stały one nie w jednej pięknej kolejce ale wszędzie gdzie się dało, na poboczach, łąkach, zjazdach. Wszędzie były samochody. Polacy z kolejki pocieszali nas, że w sumie kolejka idzie szybko i za jakieś 4-5 godzin dojedziemy do odprawy!
Postawiłem samochód w ogonku i udałem się na granicę. W punkcie "wpustu" wytłumaczyłem rosyjskiej pani pogranicznik, że podróżujemy z Sankt Petersburga, nic nie przewozimy i... o dziwo udało się! Pani kazała ominąć nam kolejkę i podjechać do odprawy. Po drodze minęło nas jeszcze kilka rosyjskich samochodów ale i tak uniknęliśmy kilku godzinnego postoju w kolejce.. W sumie na samej granicy też już nie było tak źle, jak zwykle kilka formularzy, rytualne otwarcie bagażnika i do polskiej odprawy. Tam to już formalność i jesteśmy W Polsce!

zula - 2012-07-04 15:57
Udało się !

mikasz
mikasz - 2012-07-04 18:48
Z niecierpliwością poczekamy na podsumowanie wyprawy. Ciekawi jesteśmy Waszej opinii o odwiedzonych terenach. Nas Pribałtyka trochę rozczarowała. Znaleźliśmy wiele ciekawych miejsc (choć teraz widzę, że wielu też nie znaleźliśmy), ale oddzielone były od siebie zbyt dużymi obszarami całkiem monotonnego terenu.

ciesielka
ciesielka - 2012-07-04 18:53
@mikasz
To jest mniej więcej to samo odczucie jak moje. Najbardziej podobała nam się Estonia. Ale ogólnie nudy. Pokonuje się samochodem straszliwe odległości i nic się nie dzieje. Nic ciekawego przy drodze, żadnych ciekawych widoków. Tylko droga i las z lewej i las z prawej.

ciesielka

KZPS C.