Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Grecja, Bułgaria, Rumunia    Zamek Drakuli

Zamek Drakuli

Rumunia
Rumunia, Bran

Zamek Bran przedstawiany jako siedziba słynnego Drakuli to XIV wieczny pałac wybudowany przez królów węgierskich. Chociaż już w XIII wieku Krzyżacy budowali tutaj umocnienia. Słynny Drakula prawdopodobnie nigdy tutaj nie przebywał, nie przeszkadza to jednak miejscowym doić turystów opowiadając zmyślone historie. Do 1920 roku zamek był siedzibą królów Rumuńskich, dokładniej letnią rezydencją, po wojnie zagrabiony przez komunistów a do pierwotnych właścicieli wrócił dopiero w 2006 roku.
Zamek robi niezwykłe wrażenie, przypomina pałace z bajek Disneya. "Ścieżka spacerowa" po zamku jest tak wytyczona, że pomimo wysokiego skomplikowania pałacu nie sposób się w nim zgubić.
To tutaj dowiedzieliśmy się, że trasa Transfogaraska jest nieprzejezdna. Na posterunku policji poinformowano nas, że leży tam jeszcze metr śniegu. Dlatego jedziemy w stronę Sinaia.

ciesielka

KZPS C.
Zasoby: 989 wpisów989 1113 komentarzy1113 9855 zdjęć9855 18 plików multimedialnych18

24.04.2024 - 25.04.2024

12.02.2024 - 19.02.2024