Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    W drodze do San Marino    Kolumna św. Trójcy UNESCO

Kolumna św. Trójcy UNESCO

Czechy
Czechy, Olomouc

W Ołomuńcu można zaparkować w samym centrum, dosłownie na rynku. Jak się później okazało na całe szczęście, bo na koniec przegonił nas deszcz.
Z małego rynku przeszliśmy na duży, żeby zobaczyć ogromną dziękczynną kolumnę ze spadającymi złotymi aniołami. Na jednej ze ścian ratuszu wielka niespodzianka. Zegar astronomiczny z procesją komunistycznych "świętych", na czele z hutnikiem, traktorzystką i górnikiem ;)
Poszliśmy na obiad, jako wspomnienie Włoch zjedliśmy makarony. Wtedy się zaczęło, w końcu dogonił nas deszcz poza samochodem. W strugach deszczu musieliśmy zrezygnować z dalszego zwiedzania i uciekać do samochodu. My bez parasoli, na szczęście Zosia miała foliową osłonę na wózek.
Ruszyliśmy w stronę Cieszyna, niestety było za późno, żeby zatrzymać się na spacer więc tylko przejechaliśmy przez to historyczne miasto.

ciesielka

KZPS C.
Zasoby: 988 wpisów988 1112 komentarzy1112 9833 zdjęcia9833 18 plików multimedialnych18

24.04.2024 - 25.04.2024

12.02.2024 - 19.02.2024