Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Uzbekistan, Turkmenistan    Nocne zwiedzanie stolicy
2024

Nocne zwiedzanie stolicy

Uzbekistan
Uzbekistan, Tashkent

Lotnisko przywitało nas gorącym ale suchym powietrzem. Jest całkiem przyjemnie. Odprawa idzie bardzo szybko i sprawnie, żadnych problemów. W kiosku na hali przylotów kupuję kartę sim Uncell za około 17zł i wymieniam 100 USD stając się od razu milionerem. A podobno jest najtrudniej o pierwszy milion ;) 10000UZS to około 3PLN. Musimy się dostać dzisiaj z terminala międzynarodowego na północy lotniska na terminal krajowy na południu. Najlepiej jest dostać się tam oficjalną taksówką. W hali jest biuro gdzie od razu ustala się cel i płaci za kurs. Mamy trochę czasu więc bierzemy busa i prosimy o kurs przez miasto. Kierowca zgodził się pokazać nam miasto i przez 4 godziny obwiózł nas po największych atrakcjach a kurs zakończył kolacjo-śniadaniem w lokalu z lokalną kuchnią. O takiej dzikiej porannej godzinie była już dostępna tylko Somsa - "ciastko z mięsnym nadzieniem".
Około 5 docieramy na krajowy terminal i czekamy na samolot do Nukus

Marianka
Marianka - 2024-08-03 22:53
Szaleni z tym nocnym zwiedzaniem! No i jaki super kierunek się szykuje, wow!

joael
joael - 2024-08-22 10:18
Super macie wyjazd... piszcie jak najwięcej, bo za rok sam jadę to notatki się przydadzą :) Pozdrawiam

ciesielka

KZPS C.
Zasoby: 1030 wpisów1030 1174 komentarze1174 10503 zdjęcia10503 18 plików multimedialnych18

19.07.2024 - 29.07.2024

24.04.2024 - 01.05.2024