Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Indie    Startujemy
2023

Startujemy

Polska, Warszawa

Z praktycznych informacji. Obecnie nie ma żadnych covidowych. Wizę można bredzi prosto uzyskać online. Potrzebne będzie zdjęcie paszportu, skan swojego zdjęcia i 10€. https://indianvisaonline.gov.in/evisa/

Na lotnisku w Bombaju trzeba szukać okienka e-visa, praktycznie bez kolejki. Trzeba pamiętać, że poza paszportem, wydrukowaną viza potrzebna jest jeszcze karta pokładowa, nie zgubcie jej w samolocie. Był taki jeden co musiał po nią wracać.

Na lotnisku najwygodniej jest zabrać prepaid taxi. Cena umiarkowana, nawet niska. Można zamówić żółto-czarna bez klimatyzacji lub niebieską z klimą. Oczywiście można też szukać autobusu co będzie już totalnie, extremalnie tanie. Jednak czy warto? Za kurs do Parku Narodowego SG z lotniska (25km) zapłaciliśmy 500 rupii, czyli jakieś 25zl... (przeliczanie jest proste, dzielisz przez sto, mnożyć przez 5 :)

Po mieście też wygodnie przemieszczać się taxi. Nie warto kombinować z wcześniejszym uzgadnianiem ceny. Zaplacicie więcej. Wsiadając do taxi czy tuktuka wystarczy wskazać na taksometr i powiedzieć "Meter, Ok?" i jak kierowca powie ok i wlaczy liczydło to zobaczycie jaki to taki środek transportu.

Marianka
Marianka - 2023-04-30 10:57
Ale totalny kierunek! Cudownej podróży!!!

mucha - 2023-05-03 06:42
No jak na Indie, to dosyc extremalna pora ;) Powodzenia, i niezapomnianych wrazen :)

ciesielka - 2023-05-03 08:03
Cały czas słońce. Przyjemne 28 stopni. Jest bardzo dobrze.

stock
stock - 2023-05-03 11:12
To tak samo, jak w Kirgistanie. Dzielisz cenę przez 20 i wychodzi w PLN. Miłej podróży!

genek
genek - 2023-05-03 11:35
wiza tylko 10 euro? my płacilismy 40 usd, no i po kilkaset zł za PCRy....

ciesielka - 2023-05-04 09:44
genek, może to przez program ożywiania ruchu turystycznego po Covidzie? Przez jakiś czas były całkiem darmowe.

mucha - 2023-05-05 08:50
Nie, po prostu wiza od kwietnia do bodajże października, kosztuje 10$, poza tym terminem 25. 40, to chyba przez jakiegoś pośrednika, bądz składaliście wniosek o roczne wizy, bo tyle akurat kosztuje roczna a nie 30 dniowa :)

mucha - 2023-05-05 08:54
A co do ustalania ceny się nie zgodzę. Zawsze, ale to zawsze w Indiach ustalam cenę przed kursem. NIejednokrotnie były przypadki, że po wykonanym kursie, kierowca żądał kwoty dziesięciokrotnie większej niż mu się nazleżała. I nic nie zrobisz, bo nie ustaliłeś kursu,. Zawsze jadę albo na licznik, albo ustalam kurs plus 10% napiwku. Dobrą praktyką jest pytać w recepcji hotelu, ile za dany kurs mnniej więcej się należy, i na tym bazować.

mucha - 2023-05-05 08:56
A i na lotnisku po e visę kolejki są praktycznie zawsze, czeka się od minimum godziny do nawet 4 i więcej godzin. Mieliście wyjątkowe szczęście, plus do tego sezon jest nieturystyczny :)

ciesielka - 2023-05-05 16:03
Aplikujemy o wizę bezpośrednio, zwykłą turystyczna na 30 dni ale to co piszesz z różnymi terminami i cenami ma sens. To co piszesz o żądaniu wyższej ceny to zwykle oszustwo. Równie dobrze może ktoś zażądać wyższej ceny niż wcześniej ustalona. Ja negocjuję jazdę wg liczników i tyle się najeży ile on pokaże i to jest moja stawka a nie ustalona wcześniej. Jak raz zapytaliśmy w hotelu też o taksówkę to stawka była dużo wyższa niż później jazda wg licznika. Tak, że jak widać wszytko zależy od spotkanego człowieka. Z kolejką może mieliśmy szczęście, samolot w 80% zajmowali Hindusi.

mucha - 2023-05-05 20:15
Robisz podstawowy błąd, odbierasz Indie naszymi kategoriami. W naszym rozumowaniu tak wlasnie powinno byc jak piszesz, ale niestety Indie są pelne scamu, I natkniecie się prędzej czy później na niego. Od wlasnie niewłączania taryfometrow, po kurs pod warunkiem odwiedzenia paru sklepow czy restauracji. W temacie wizy, odpowiadałem Gienkowi ;)

KZPS C.
Zasoby: 989 wpisów989 1113 komentarzy1113 9855 zdjęć9855 18 plików multimedialnych18

24.04.2024 - 25.04.2024

12.02.2024 - 19.02.2024