Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Włoska Wielkanoc    Zabytkowe centrum UNESCO

Zabytkowe centrum UNESCO

Austria
Austria, Wien

Znowu w ruchu.
Mojej siostrze, mieszkającej w Udine, urodziła się córeczka, Agatka. Ma już dwa miesiące i zostałem poproszony o zostanie ojcem chrzestnym. Chrzciny maja być w Lany Poniedziałek, dlatego jedziemy tam połączyć przyjemne z pożytecznym i zostajemy aż do długiego weekendu.

-------------

Zawsze chcieliśmy razem zobaczyć to miasto. Kolejna stolica Europy. Stare miasto wpisane na listę UNESCO, do tego po drodze. No to jedziemy.
Jeśli ktoś jedzie do Wiednia samochodem to polecam podziemny parking pod Muzeum Quartier. Łatwo tam dojechać, jest tuż przy wiedeńskim ringu. W samym centrum miasta, przy stacji metra.
Zrobiliśmy sobie spacer po mieście. Korzystając z uroków pięknej pogody mogliśmy cieszyć się wielkanocnymi jarmarkami.
Kilka godzin to zdecydowanie za krótko, jednak polecam przyjechać tutaj w okresie jakichś świąt, czy to na wiosnę, czy w zimie gdy na każdym placyku dzieje się coś ciekawego i wszędzie porozstawiane są budki z jajkami lub bombkami ;)

mikasz
mikasz - 2014-05-05 00:02
A to ci dopiero, godzinkę temu wróciliśmy z wiedeńskiej majówki :) Ciekawe co fajnego napiszecie o tym mieście?

ciesielka
ciesielka - 2014-05-05 00:21
Cała majówka w Wiedniu to jest to. Można zagłębić się w to miasto. My niestety tylko przejazdem więc nic więcej ciekawego nie będzie. Nie chciałem przepisywać przewodników i opisywać zabytków bo to każdy może sobie już doczytać ;)
Miał być jeszcze Salzburg i Hallstatt po drodze ale prognoza zapowiadała deszcz ze śniegiem więc pojechaliśmy już dalej prosto do Włoch.

PS. Ciężko nam w to było uwierzyć patrząc na słońce w Wiedniu ale sprawdziło się i tam faktycznie lało.

zula - 2014-05-05 05:51
Bardzo ładne zdjęcia przedstawiające Wiedeń i cała rodzinę!,
pozdrawiam

tasiemiecc
tasiemiecc - 2014-05-05 09:34
Majówkę 2013 spędziłam we Wiedniu. Piękne miasto :)

BoRa
BoRa - 2014-05-05 22:24
ale słodkie buziaczki! Jak te dzieci szybko rosną!

BoRa
BoRa - 2014-05-05 22:24
ale słodkie buziaczki! Jak te dzieci szybko rosną!

marianka - 2014-05-06 01:06
Ale fajnie, że jesteście we Wiedniu! Trochę szlagier, ale strasznie mi to miasto też chodzi po głowie ostatnio;)

ciesielka

KZPS C.