Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Malta    Mellieħa
lip

Mellieħa

Malta
Malta, Mellieħa

Ostatnie dni to jazda na rowerze po okolicznych plażach i zabytkach, oraz szwendanie się raz jeszcze po miejscach które spodobały się nam najbardziej.
Mellieha to miasteczko na północy Malty. Dojechanie do niego rowerem uświadamia, że Malta nie jest płaska! Strasznie męcząca górka.
Miejscowość słynie z farnego kościoła który zbudowano stosunkowo niedawno nad starą kryptą. W krypcie tej znajduje się kaplica datowana na V wiek. Na ścianie znajduje się malowidło przedstawiające Marię, według legendy namalowaną przez jednego z ewangelistów. Tyle legenda a nauka datuje malowidło na 1300 rok ;) My nie wypowiemy się na ten temat, ponieważ był remont i nie można tam było wejść.
Za to mogliśmy zobaczyć muzeum II Wojny Światowej znajdujące się w schronie przeciwlotniczym. Cała okolica jest wręcz podziurawiona licznymi schronami, korytarzami itp. Miękka skała dawała się łatwo drążyć więc stąd tak liczne podziemne korytarze.

danach
danach - 2013-08-23 13:40
ale fajnie zobaczyć jeszcze inne miejsca z Malty :)

ciesielka

KZPS C.
zwiedzili 29.5% świata (59 państw)
Zasoby: 927 wpisów927 1088 komentarzy1088 9381 zdjęć9381 18 plików multimedialnych18

Nasze podróżewięcej
29.04.2022 - 01.05.2022