Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Malta    Rabat, przedmieścia Mdiny

Rabat, przedmieścia Mdiny

Malta
Malta, Rabat

Miasto najbardziej znane z katakumb św. Pawła. Mieszkał tutaj po rozbiciu się na wyspie. Niestety mamy pecha bo katakumby są czynne tylko do 16.30 a my dojechaliśmy tam 10 minut później ;(
W czasach rzymskich Mdina i Rabat były jednym miastem Melita. Dopiero Arabowie podzielili je odgradzając Mdine murem, tworząc ufortyfikowane centrum (co zresztą oznacza to słowo). Rabat pozostał natomiast przedmieściami (po arabsku - rabat ;)
Na naszych podróżach mój aparat lubi mi płatać figle. A dokładnie obiektyw. Właśnie tutaj znowy padł mój Canon 17-85mm, dokładnie to samo co stało się w Grecji, czyli błąd 01 - brak komunikacji pomiędzy obiektywem a aparatem. To lustro tak ma przeciera się taka tasiemka w środku i po zabawie. Tylko dlaczego to zawsze dzieje się tysiące kilometrów od domu?! Na szczęście tym razem dało się robić zdjęcia powyżej 30mm. I takie mam wspomnienia z Rabatu.

marianka - 2013-08-13 12:49
Ostatnio prześladował mnie taki sam fotograficzny pech! Najpierw straciłam wszystkie zdjęcia z ostatnich dwóch lat, potem w Izraelu padł mi obiektyw, a następnie w Stanach cały silnik z aparatu!!
Ale na szczęście pecha udało mi się skutecznie odczarować, czego i Wam życzę!

mirka66 - 2013-08-20 10:11
Urokliwe miejsce.