Geoblog.pl    ciesielka    Podróże    Malta    Klify

Klify

Malta
Malta, Dingli

Dojechaliśmy do celu. Jakoś tak dziwnie jeździ się po drugiej stronie. Czasami odruchy są silniejsze i nim się obejrzysz jesteś na niewłaściwym pasie. Na szczęście obeszło się bez wypadku ;)
Zmęczeni, ale warto było. Piękne widoki w pakiecie. Wzdłuż klifów ciągnie się droga na której wbrew pozorom cały czas zmienia się krajobraz.
Jest to najwyższe miejsce na wyspie. W niektórych miejscach ciężko odróżnić linię horyzontu. Morze przechodzi płynnie w niebo. Bardzo dziwne uczycie. Kiedyś oglądałem program na NG który m.in ten właśnie efekt wspominał jako przyczynę zatonięcia Titanica. Przy braku horyzontu mieli problemy z nawigacją i nie zobaczyli słynnej góry lodowej. Teraz jestem w stanie w to uwierzyć.
Na samym końcu wspomnianej drogi trzeba zejść w stronę punktu widokowego i wtedy można podziwiać ogrom sił natury w całej okazałości. Ostrożnie przy krawędzi! Wiatr jest naprawdę zwodniczy i w ułamku sekundy potrafi zaburzyć równowagę i zrzucić kogoś w 200 metrową przepaść.

danach
danach - 2013-08-07 23:49
na tej samej ławeczce siedziałam i maszerowałam tą drogą , tylko pogoda była trochę inna :)

Mirka66
Mirka66 - 2013-08-16 12:31
Pieknie tam.Jaki cudowny kolor nieba.Klify rewelacja.

ciesielka

KZPS C.
Zasoby: 989 wpisów989 1113 komentarzy1113 9855 zdjęć9855 18 plików multimedialnych18

24.04.2024 - 25.04.2024

12.02.2024 - 19.02.2024